NATUREL ZEYTİN YAĞI TAMAMEN DOĞALDIR 2 LİTRE
NATUREL ZEYTİN YAĞI TAMAMEN DOĞALDIR 2 LİTRE NATUREL ZEYTİN YAĞI TAMAMEN DOĞALDIR 2 LİTRE
Karşılaştır

NATUREL ZEYTİN YAĞI TAMAMEN DOĞALDIR 2 LİTRE

60,00 TL
54,99 TL
Stok Kodu : YRS-136
Kategori : Zeytinyağı
: 55,56 TL + KDV
Havale : 53,34 TL (%3.00 havale indirimi)
54,99 TL den başlayan taksitlerle!!
Ürünü paylaş : Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş

Günümüzde sağlıklı beslenmenin sembolü haline gelmiş olan saf sızma zeytinyağı, tekli doymamış yağ asitleri açısından oldukça zengin bir besin kaynağıdır. Bu tekli doymamış yağ asitlerinin yüzde 75’ini yüksek sıcaklıkta bile bozulmaya uğramayan oleik asit oluşturur. Bedenimiz ise oleik asit yağlarını, diğer bütün yağlardan çok daha kolay sindirebilmektedir. Zeytinyağının kötü kolesterolü düşürerek kalp hastalıklarını ve kanseri önlediği, Alzheimer hastalığının tedavisine yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

Zeytinyağı, fenoller, E vitamini ve A vitamini gibi güçlü antioksidanlar içerir. Bu antioksidanlar serbest radikallerle savaşarak yaşlanmayı önler, vücuttaki hücrelerin genç ve sağlıklı kalmalarına yardımcı olur. Sindirimi kolay olan zeytinyağı, organları güçlendirir, kolesterolü düşürür. Hücrelerin sağlıklı büyümelerine yardımcı olur.

Saf sızma zeytinyağı, zeytinlerden ilk elde edilen, işlenmemiş, naturel zeytinyağıdır ve asit oranı en fazla yüzde 0,8 oranındadır. Saf sızma zeytinyağının kendine özgü, boğazı yakan, yoğun bir tadı vardır. Soğuk sıkım zeytinyağı olarak da bilinen bu yağ, zeytinyağının içindeki vitamin özelliklerini kaybetmeyecek şekilde taş değirmende üretilir. Soğuk sıkım zeytinyağı, koruyucu ve katkı maddeleri içermez, tamamen sağlıklı ve doğal zeytinyağıdır.

Satışa sunduğumuz tüm "Yöresel Antep” zeytinyağları, organik zeytinlerin geleneksel ve doğal yöntemlerle taş değirmenlerde ezilerek yağının çıkarılmasıyla elde edilir. Zahmetli ve uzun süren bir üretim sonucu elde edilen naturel Yöresel Antep zeytinyağları, 5 °C’nin altındaki sıcaklıkta donar. Ancak oda sıcaklığında tekrar kalitesi bozulmadan sıvı hale döner.

Taş değirmende ezilerek hamur haline getirilen zeytinler, doğal bitki liflerinden üretilmiş torbalara konur ve üst üste dizilir. Böylece ağırlığın etkisiyle sızan yağlar alınarak paketlenir. Naturelyöntemlerle üretilen bu yağlarda A ve E vitaminleri oranı çok yüksektir. Birçok hastalığa şifa olan saf sızma zeytinyağı, anne sütü ile aynı kimyasal bileşenleri içerir. Zeytinyağının şifalı özelliklerini kaybetmemesi için çiğ olarak tüketilmesi tavsiye edilir.

Zeytinyağı fiyatları zeytinin cinsine, zeytinyağının üretim maliyetine, yağın oranı ve niteliklerine göre değişmektedir. Organik zeytinlerden üretilen doğal zeytin yağı satışı yapan firmamız, geleneksel yöntemlerle üretimini yaptığı yüksek kalitede naturel, saf sızma zeytinyağını en iyi fiyatlarla hizmetinize sunmaktadır.

BENZER ÜRÜNLER
TAVSİYE EDİLEN ÜRÜNLER
Kapat
IdeaSoft® | E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.