NATUREL ZEYTİNYAĞI TAMAMEN DOĞALDIR 5 LİTRE
NATUREL ZEYTİNYAĞI TAMAMEN DOĞALDIR 5 LİTRE NATUREL ZEYTİNYAĞI TAMAMEN DOĞALDIR 5 LİTRE
Karşılaştır

NATUREL ZEYTİNYAĞI TAMAMEN DOĞALDIR 5 LİTRE

110,00 TL
94,99 TL
Stok Kodu : YRS-132
Kategori : Zeytinyağı
: 101,85 TL + KDV
Havale : 92,14 TL (%3.00 havale indirimi)
94,99 TL den başlayan taksitlerle!!
Ürünü paylaş : Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş

Zeytinyağı

Türk Mutfağı'nın vazgeçilmez ürünlerinden biri olan zeytinyağı, çok uzun yıllardır yemeklere lezzet, yiyenlere de afiyet sağlıyor. Türkiye'nin geleneksel lezzet ürünlerinin en doğal hallerinin buluştuğu Yöresel Antep, kalitesi ile yemeklerinize layık zeytinyağı satışı yapıyor.

Mucizevi bir bitki olan zeytin ağacının meyvesi, kahvaltılarımızın kara incisi zeytinlerden üretilen zeytinyağı; mutfaklarımızı lezzeti ile gururlandırırken, şifası ve kişisel bakımlarda dahi faydası ile doğanın bize en güzel hediyelerinden biri olarak kabul görüyor. Zeytinyağı; zeytinin yetiştirildiği bölgeye, iklimine,  zeytinin vaktinde toplanmasına, toplandıktan sonrasında sıkım işlemine kadar bekletilmesine, zeytin ağacının senelere göre farklı zeytin vermesine, zeytin sıkımında kullanılan yöntemlere göre değişik aromalar kazanır. Özelliğinde bulunan olik asit de, içinde bulunduğu orana göre zeytinyağının çeşitlenmesinde etkilidir. Birçok çeşiti bulunan zeytinyağı, en çok natural ve sızma çeşitleri ile tanınır. Natural zeytinyağı; rafine edilmemiş, dolayısıyla en kaliteli ve en doğal zeytinyağı çeşitidir. Isıya maruz kalmadan kullanımı gerçekleştirilen bu yağ çeşiti, salata ve çiğ tüketimde daha çok tercih edilir. Sızma zeytinyağı ise; arıtım işlemi görerek, yoğun aroması azaltılmış ve bu nedenle de, yemeklerde en çok kullanılan yağdır. Besleyici özelliği natural yağa göre biraz daha düşük olsa da, her damak zevkine sahip kişiler beğenerek kullanmaktadır. Soğuk sıkım zeytinyağı; soğuk işlemler görerek, sıcaklığa maruz kalarak tadını, rengini ve aromasını kaybetmeyen zeytinyağı çeşitidir. Zeytinin press işlemlemleri esnasında, soğuk su ile işlem görmesi kalitesini muhafaza etmesini sağlar. 

 

 

Zeytinyağı Nasıl Muhafaza Edilir?

  • Zeytinyağını koyacağınız şişelerin kapaklarının, hava almaması için sıkı kapatılmalıdır.
  • Zeytinyağı koyulan şişeler, mümkün olduğunca ağzına kadar dolu olacak şekilde saklanmalıdır.
  • Güneş ışığı görmeyecek bir yerde ya da koyu renk şişelerde bulunmalıdır.
  • Normal oda sıcaklığı, zeytinyağı için idealdir, buzdolabında saklanmamalıdır.

Doğal ve kaliteli geleneksel ürünleri, yurdun her köşesine ulaştırmayı hedefleyerek yola çıkan Yöresel Antep'ten, sofrasında lezzet isteyenlere eşsiz bir fırsat! Sitemizde, zeytinyağı fiyatları tercih ettiğiniz zeytinyağı çeşitine göre değişse de, zeytinyağını direk üreticisinden alıyor olmanız nedeniyle en uygun fiyat ile sizlere sunuyoruz. Kalitemize güvenimizle, beğenmediğiniz ürünü geri almayı taahhüt ediyoruz. 

BENZER ÜRÜNLER
TAVSİYE EDİLEN ÜRÜNLER
Kapat
IdeaSoft® | E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.